To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum użytkowników i dealerów programu Small Business i Bistro.
Forum użytkowników i dealerów programu Small Business i Bistro.

Magazynówka, dokumenty magazynowe - Inwentaryzacja

ted - 2010-11-30, 22:46
Temat postu: Inwentaryzacja
Jak ustawic program aby podczas inwentaryzacji działał mnożnik barkodu
Np papierosy jako kod podstawowy to mała paczka. Do niego dowiązany barkod sztangi z mnożnikiem 8x. W zakładce inwentura skanuje kod zbiorczy i wpisuje 1 bo mam 1 opakowanie czyli powinien wpisac do magazynu 8 szt kodu podstawowego, a wpisuje 1 szt

slawek - 2010-12-02, 11:02

Barkody z mnożnikiem w protokole różnić i ręcznym korygowaniu stanów działają od wersji nr 3805.

Ps. funkcjonalność ta została dodana po Pana sugestii - dziękujemy

SPORTEX - 2011-01-06, 22:12

Jak zrobić inwenturę z dniem 31,12,2010 skoro spis towarów przedłużył się do 07,01,2011r
Chodzi dla U.S.

kaleon - 2011-01-06, 23:03

jeśli inwentaryzacja została pobrana w programie na dzień 31 grudzień 2010 to nie ma znaczenia jak długo trwało liczenie. Zapisze to wszystko na dzień 31 grudzień 2010.
SPORTEX - 2011-01-07, 20:22

o to chodzi że nie mam inwentaryzatora i muszę ręcznie wklepać każdy artykuł,a program sam aktualizuje datę,- jeśli wypełnię w protokole różnic na dzień 31.12.-to wczyta magazyn do 31.12, a nie wczyta np.z 05.01-poprzednio miałem buchaltera i tam obojętnie z jaką datą skończyłem inwenturę, to mogłem wydrukować z datą 31.12. A tu nie wiem jak to zrobić.
kaleon - 2011-01-07, 21:49

Musisz rozróżnić dwie rzeczy w programie Small Business

1. Protokół różnic służy tylko do wpisania właściwych stanów magazynowych w programie. Pobieramy stany na konkretny dzień aby program wiedział z jaką datą ma zaktualizować te wpisy w magazynie. Protokół różnic korekta stanów służy do porównania stanów pokazanych według komputera ze stanami które policzyłeś ręcznie.
Gdy skończysz liczyć a może to potrwać nawet kilka dni to i tak program zaktualizuję je dzień w którym pobrałeś te stany.
Jeśli remanent trwa dłużej i były jakieś zmiany w magazynie np. dodanie nowych faktur albo jakaś sprzedaż i chcesz zaktualizować stany według komputera w trakcie remanentu to jest taka możliwość. Wystarczy w protokole różnic kliknąć F10 - odśwież stany wg. komputera. Wtedy program zapisze remanent na dzień który wpisałeś w opcji F10.

2. Drugą rzeczą w programie jest drukowanie remanentu na dzień ...
są do tego dwie opcje Inwentaryzacja wg. towarów i dostaw.
Według dostaw jest dokładniejszy. W tej opcji wybierasz na który dzień ma pokazać stany i na ten dzień możesz wydrukować remanent. Nie musisz wcześniej używać poprzedniej funkcji "protokół różnic" jeśli masz aktualne stany w magazynie. Wystarczy wskazać dzień i drukować.

Myślę że jest to trochę jaśniejsze. Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości pisz.

pogodek - 2011-01-07, 21:53

Wydruk możesz mieć z datą jaką zechcesz. Wystarczy zmienić datę systemową w komputerze , uruchomić SB i wydrukować, po czy zmienić datę z powrotem na aktualną.
ted - 2011-01-08, 18:53

pogodek napisał/a:
Wydruk możesz mieć z datą jaką zechcesz. Wystarczy zmienić datę systemową w komputerze , uruchomić SB i wydrukować, po czy zmienić datę z powrotem na aktualną.

Nie potrzebne to. Podaje na jaki dzień ma pobrac stany z magazynu. Mozesz to 10 stycznia zrobic podając datę 31-12-2010 i tak zostanie wydrukowany stan

kaleon - 2011-01-08, 20:14

ted napisał/a:
pogodek napisał/a:

Nie potrzebne to. Podaje na jaki dzień ma pobrac stany z magazynu. Mozesz to 10 stycznia zrobic podając datę 31-12-2010 i tak zostanie wydrukowany stan

To samo co tu pisze ja napisałem już w poprzedniej wiadomości. Czemu nie czytacie dokładnie ze zrozumieniem?

ted - 2011-01-08, 20:48

pogodek napisał/a:

to była odpowiedz na ten post ,napisany po twoim wiec powtórzyłem o co chodzi w "stanach na dzień"

kaleon - 2011-01-08, 20:51

Ja tak ogólnie pisze że nie czytacie ze zrozumieniem.
Wydruk na dowolny dzień nie oznacza że na ten dowolny dzień będą stany. To się tyczy remanentów. Może inne wydruki tak działają ale jeśli chcemy mieć stan na dowolny dzień to trzeba to dokładnie zaznaczyć w programie aby wiedział a który dzień ma drukować.

To się tyczy Pana pogodek,

pogodek - 2011-01-09, 13:52

Cytat:
Wydruk możesz mieć z datą jaką zechcesz

Chodziło mi o datę wydruku, a nie stanów. Mój poprzedni program umieszczał taką informację, i jeżeli remanent był robiony 31.12, a drukowany np. w lutym to można to było zmienić poprzez przestawienie zegara. Ale faktycznie - SB nie umieszcza daty wydruku, więc moja rada była zbyt pochopna i niepotrzebna.

SPORTEX napisał:

Cytat:
poprzednio miałem buchaltera i tam obojętnie z jaką datą skończyłem inwenturę, to mogłem wydrukować z datą 31.12. A tu nie wiem jak to zrobić.

i to wprowadziło mnie w błąd.

grzesiek - 2011-01-12, 11:35

Oto podręcznik z gatunku "Wszystko co chciałeś wiedzieć o iwentaryzacji, ale zawsze bałeś się zapytać" :lol:

Jak przeprowadzić korektę stanu
Jak wydrukować inwenturę dla US i inne porady!

SPORTEX - 2011-01-13, 13:56

witam!
Wszystko się zgadza, z tymi datami,tylko trzeba pamiętać aby,protokół róznic nie wprowadzić zmian z datą styczniową,ponieważ później do wydruku remanentu,nie ma mozliwości zmiany daty,
np.jeśli remanent zakończony wpisem dnia 08-01-2011 i z tą data zapisany w protokole różnic to nie ma możliwości wydruku z 31-12-2010, przynajmniej u mnie nie można, albo ja nie potrafię mam wersję.-5.1.1115.3768.przyznam się że program mam od niedawna.
A uważam że najprościej byłoby mieć możliwość zmiany już w samym wydruku,gdzie możemy
zmienić dane firmy, a daty nie możemy :oops:

pozdrawiam

grzesiek - 2011-01-13, 14:31

Wystarczy skopiować wzór wydruku, skasować pole data i wpisać na klawiaturze dowolną datę.